Złoto na prezent dla dziecka

Czy drogocenny prezent dla chrześniaka, który jest jeszcze niemowlakiem, lub dziecka przystępującego do I komunii świętej, to dobry pomysł? Zastanawiając się, co wręczyć mu na tę wyjątkową okazję, warto wziąć pod uwagę niezwykły, poważny charakter tych ceremonii – co przełożyć się powinno również na podarunki. Czy inwestycyjna moneta lub sztabka złota na chrzest sprawdzą się w tej roli? Taka pamiątka w danej chwili może nie mieć dla malca żadnego znaczenia – w przyszłości jednak z pewnością okaże się dla niego wartościowa! Czy warto kupować metale szlachetne na ten cel? Przekonaj się i podejmij właściwą decyzję!

Czy dziecko doceni złoto na chrzest lub komunię?

Bądźmy szczerzy – szeleszczący kawałek papieru lub kawałek ciastka byłyby dla niemowlaka bardziej atrakcyjnym kąskiem niż złota moneta na chrzest. Z kolei dziewięciolatek bardziej ucieszyłby się z modnych butów, roweru czy hulajnogi, niż ze sztabki, której wartości nie jest w stanie rzetelnie ocenić. Jako pamiątka I komunii świętej lepszym wyborem będzie właśnie metal szlachetny, który nie niszczeje, a stanowi bardzo ważne zabezpieczenie majątku właściciela. Na ten dzień warto wręczyć dziecku coś, co uzmysłowi mu poważny, przyszłościowy charakter tego sakramentu. Zamiast przedmiotu, który może się zniszczyć, zgubić lub znudzić, warto pomyśleć o sztabce lub monecie. Nawet gdy dziecko go nie doceni, za kilka lat z pewnością zmieni zdanie!

Czy to nie jest zbyt poważny prezent?

Jako osoba dorosła, która zostaje zaproszona na tę ważną dla dziecka uroczystość, musisz wczuć się w rolę i wybrać podarunek odpowiedni do wagi sytuacji. Na chrzest lub inne uroczystości kościelne warto wręczyć dziecku coś zupełnie innego niż na jego urodziny czy Gwiazdkę. Te sakramenty ma się tylko raz w życiu, a ich znaczenie jest dla osób wierzących bardzo ważne – to niejako symbol otwarcia nowego rozdziału w swoim życiu. Sztabka złota na komunię lub moneta z wysokiej próby kruszcu w bardzo wartościowy sposób podkreślą ten moment. Ukryte w sejfie z biegiem czasu mogą nawet zyskać na wartości!

Czy złoto w przyszłości zaprocentuje?

Metale szlachetne są specyficznym środkiem lokowania majątku. Trudno jest kupić złotą monetę czy sztabkę po okazjonalnej cenie i sprzedać je na przykład dwukrotnie drożej. Jest to jednak lepszy sposób na „zamrożenie” wartości pieniądza. O ile gotówka zdeponowana w banku może ulec inflacji, o tyle złoto kupione jako pamiątka I komunii świętej lub chrztu, jest znacznie mniej na nią wrażliwe. Nie ma nigdy pewności, czy cena tego kruszcu w przyszłości wzrośnie, czy spadnie, jednak warto posiadać go zdeponowanego w sejfie „na czarną godzinę”.

Ile kosztuje sztabka złota lub złota moneta?

Czysty kruszec próby 999,9, zawierać będzie samo złoto, z zaledwie śladowymi domieszkami innych metali. To, ile kosztować Cię będzie pamiątka I komunii świętej w postaci sztabki, zależy nie tylko od konkretnej postaci, ale również od sytuacji na rynku gospodarczym, a także masy. Dla przykładu, 1 kg tego metalu w takiej postaci może kosztować około ćwierć miliona złotych. Dostępne są jednak różne gramatury – od 1 grama do 1 kilograma. Z kolei bulionówka ma niewielką wartość kolekcjonerską – nie należy do rzadko wypuszczanych numizmatów i najczęściej mają masę 1 uncji, czyli około 31,1 g. Jeśli Twoim planem jest zatem złota moneta na chrzest lub sztabka, możesz spotkać się z różnymi gramaturami.

Dlaczego warto pomyśleć o złocie w prezencie?

Wręczenie w prezencie gotówki w kopercie to często preferowana przez rodziców forma, która może pozwolić na zaspokojenie bieżących potrzeb rodziny. Jednak jako inwestycja długoterminowa, do czasu osiągnięcia przez obdarowanego pełnoletniości, niespecjalnie się sprawdza. Lepszym wyborem jest sztabka lub moneta na chrzest czy pamiątkę I komunii świętej. Przechowywane w sejfie są bezpieczne pod względem uszkodzeń mechanicznych, a także mniej podatne na działania inflacji. Co więcej – walutą można się posłużyć tylko w wybranych krajach, zaś prawdziwe metale szlachetne z łatwością można upłynnić w dowolnym miejscu świata za cenę kruszcu! Wybierz zatem złoto dla dziecka na chrzest lub komunię – to prezent o długoterminowej wartości!

Twój koszyk