Zakup złota na firmę – co musisz wiedzieć?

Mogłoby się wydawać, że posiadanie dużych oszczędności w gotówce samo w sobie stabilizuje finanse firmowe i zabezpiecza je na przyszłość. Niestety, przy 20% inflacji realna wartość pieniędzy maleje w zatrważającym tempie. Właściciele firm muszą podjąć konkretne kroki, aby chronić zgromadzony kapitał przed wyparowaniem. Ich uwaga skupia się na złocie fizycznym, które od lat cieszy się opinią finansowej bezpiecznej przystani. Dzisiaj opowiemy zatem o inwestowaniu w złoto z perspektywy przedsiębiorstwa, które pragnie zabezpieczyć się przed wysoką inflacją.

 

Dlaczego warto rozważyć zakup złota inwestycyjnego w ramach swojej firmy?

Efektywne prowadzenie działalności gospodarczej nie wynika tylko ze skutecznego marketingu i doskonałej oferty. Jeśli pominiemy umiejętne zarządzanie kapitałem, zyski szybko rozpłyną się bez śladu. Wysoka inflacja obnaża wszelkie słabości wewnętrznego systemu finansowego. Posiadanie solidnych zabezpieczeń w formie aktywów o silnym potencjale wzrostowym stanowi remedium na wiele problemów. Zakup złota inwestycyjnego przed firmę to ważny krok na drodze do ochrony realnej wartości majątku, a nawet księgowania dodatkowych zysków.

 

Gdzie kupić złoto inwestycyjne na firmę?

Skoro wiemy, że zakup złota na firmę niemal zawsze okazuje się dobrą decyzją, warto zastanowić się nad partnerami, u których można zrealizować transakcję. Gdzie kupić złoto inwestycyjne, aby uniknąć ryzyka nabycia sfałszowanych sztabek? Zakup złota inwestycyjnego należy ograniczyć do miejsc o nieposzlakowanej opinii, działających na rynku od wielu lat i posiadających wszelkie wymagane akredytacje. Firmy korzystające z usług Mennicy Poznańskiej mają możliwość zakupu złota w formie sztabek lub monet bulionowych, zapakowanych w CertiPack i pochodzących od producentów z akredytacją LBMA (London Bullion Market Association).

 

Sprzedaż złota podatek – kiedy będzie trzeba go zapłacić?

Przepisy podatkowe klasyfikują złoto jako jedną z form kapitału inwestycyjnego. Zanim będziesz szukać miejsc, gdzie sprzedać złoto inwestycyjne, zastanów się nad konsekwencjami podatkowymi takiej decyzji. Sprzedaż złota podlega pod regulacje dotyczące podatku dochodowego. Przykładowo, jeśli kupujesz złoto na firmę w roku X, po czym sprzedajesz je w roku Y i księgujesz zyski, podlegasz pod 19% stawkę podatku Belki. Obliczenia podatkowe należy prowadzić od przychodu. Złoto nie powinno stać się elementem gry spekulacyjnej w przedsiębiorstwie. Przyjęcie długoterminowego horyzontu inwestycji jest zdecydowanie lepszą decyzją niż szybka sprzedaż złota. Podatek od zysków kapitałowych (mimo wyższej wartości bezwzględnej) nie wpłynie wówczas tak mocno na stopę zwrotu z inwestycji.

 

Czy zakup złota inwestycyjnego ochroni firmowy kapitał przed inflacją?

Jeśli tylko posiadasz nadwyżki w budżecie firmowym, których nie zamierzasz zagospodarować w najbliższym czasie, złoto inwestycyjne okazuje się doskonałą metodą obrony przed utratą wartości kapitału. Długoterminowe wykresy jednoznacznie dowodzą tendencji wzrostowej złota na światowych rynkach (pomimo okresowych wahań cen). Zakup złota na firmę pozostaje jednym z filarów finansowej stabilizacji, tak potrzebnej w okresie wyraźnych turbulencji na rynku.

Twój koszyk