Inwestowanie w metale szlachetne warto rozpocząć od tak zwanych bulionówek. Monety bulionowe są bardzo ciekawym sposobem na lokatę kapitału z uwagi na swoją płynność. Od czego ona zależy? Przede wszystkim od popularności, dlatego decydując się na ten rodzaj zakupu, warto zastanowić się nad najbardziej rozpoznawanymi numizmatami, które łatwiej można odsprzedać. Jakie są najpopularniejsze złote i srebrne wyroby mennicze tego rodzaju? Poznaj je i stwórz swoją wyjątkową kolekcję, dzięki której Twój majątek przebierze dużo ciekawszą formę, niż cyferek na koncie bankowym!
Osoby zainteresowane tematem tych walorów lokacyjnych, prędzej czy później zetkną się z koniecznością zrozumienia różnicy pomiędzy bulionówkami a wyrobami kolekcjonerskimi. Jedne i drugie można trzymać w klaserach i mają one pewną wartość. Jaką? Popularne monety bulionowe złote i srebrne w doskonale zachowanym stanie kosztują tyle, ile wynosi wartość kruszcu, z jakiego zostały wykonane. Oznacza to zarówno wahania na plus, jak i na minus na przestrzeni miesięcy lub lat. Najpopularniejsze z tych walorów stanowią największy przedmiot zainteresowania inwestorów.
Kolekcjonerskie okazy z kolei bywają wykonane z mniej wartościowych stopów metali, ale charakteryzują się unikatowymi wzorami, pochodzeniem oraz wiekiem. Im lepiej zachowane i rzadsze, tym droższe – i z biegiem czasu, przy utrzymaniu ich dobrej jakości, mogą stawać się cenniejszym kąskiem dla osób, które chciałyby je odkupić. W tym przypadku najpopularniejsze okazy są mniej wartościowe! Złote i srebrne monety bulionowe mogą być zarówno droższe, jak i tańsze od nich – wszystko zależy od konkretnego przedmiotu, czasu oraz popytu na niego. A jakie są popularne bulionówki, które z łatwością sprzedasz w każdym miejscu świata? Oto „Wielka Szóstka”!
Krugerrand – to bulionówka pochodząca z RPA. Pierwsza, która została wybita typowo w inwestycyjnych celach. Jeśli chcesz kolekcjonować najpopularniejsze złote monety bulionowe, jako jedną z pierwszych powinieneś kupić Krugerranda! Zawiera on 22 karaty złota z nieco większą domieszka miedzi niż inni przedstawiciele „Wielkiej Szóstki”. Na awersie znajduje się antylopa springbok, a na rewersie wizerunek słynnego byłego prezydenta RPA Paula Krugera. Brak na nim wartości nominalnej – to dlatego upłynnić go można wyłącznie w cenie metalu, z którego go wyprodukowano.
Poszukując najpopularniejszych sposobów na inwestowanie, warto skłonić się ku monetom bulionowym. Zalet tego rodzaju walorów jest bardzo wiele – począwszy od łatwości lokowania mniejszych lub większych kwot w zależności od potrzeb, po możliwości odsprzedaży w atrakcyjnej cenie. Popularne złote i srebrne wyroby są doskonale znane firmom zajmującym się ich skupem – dlatego bez trudu uda Ci się je spieniężyć, gdy zajdzie taka konieczność. Zainwestuj i wejdź w fascynujący świat bulionówek!