Kiedy sprzedać złoto?

Znając cechy charakterystyczne różnych instrumentów inwestycyjnych, można nieco łatwiej lokować w nich swój majątek. Zazwyczaj złoto kupuje się po to, aby zyskać rezerwę finansową na przyszłość. Jest to jednak walor, który łatwo można sprzedać na skupie. Kiedy i gdzie najlepiej to zrobić, aby było to korzystne? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy się przede wszystkim zastanowić, co jest charakterystyczne dla tego kruszcu – jak reaguje on na wahania giełdowe? Czy można z łatwością znaleźć na niego kupca? Skąd czerpać faktyczne informacje na temat jego aktualnej wartości, aby nie zostać oszukanym? Przekonaj się i postaw na mądre zarządzanie swoim kapitałem, gdy planujesz sprzedać swój majątek!

Jakie są cechy charakterystyczne złota inwestycyjnego?

Jest to fizyczny sposób na zdeponowanie swojego majątku. Ile jest warta jedna uncja tego metalu 24-laratowego i gdzie korzystnie sprzedać złoto? To zależy od konkretnego dnia, a nawet godziny, ponieważ podlega ono wahaniom ceny na giełdzie. Biorąc pod uwagę ten przelicznik, trzeba przyznać, że ten walor na przykład w postaci sztabek, jest łatwy do przechowywania, ale też przenoszenia, nawet w kieszeni, kiedy zajdzie taka potrzeba – wystarczy kilkaset gramów, aby mieć przy sobie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Łatwo będzie znaleźć skup, by upłynnić tę formę inwestycyjnego kruszcu na całym świecie – dlatego wiele osób uważa, że tak najlepiej przechowywać swój majątek.

Kiedy najlepiej sprzedać złoto?

Tak naprawdę możesz to zrobić w każdej chwili. Zasadniczo jest to rodzaj środka inwestycyjnego, który najlepiej odstąpić korzystnie wtedy, gdy jest ono warte więcej, niż kosztowało w dniu zakupu. Tak naprawdę jednak każdy skup przyjmie je w dowolnym dniu – na przykład wtedy, gdy Twoje możliwości finansowe nagle się zmieniły na gorsze i potrzebujesz szybko przekształcić swoje rezerwy w żywą gotówkę. Kiedy sprzedać złoto? Ceny tego surowca szybują w górę w czasach kryzysów gospodarczych – wtedy ludzie, bojąc się utraty gotówki zdeponowanej w banku, zamieniają ją na trwalszy nośnik, wzrasta więc jego popyt, a z nim cena. A gdzie upłynnić je, gdy chcesz to zrobić?

Skup złota inwestycyjnego online

Jedną z większych ciekawostek, dla osób, które chcą sprzedać kruszec, jest możliwość zrealizowania wymiany go na gotówkę online. Taki skup surowca inwestycyjnego pozwala Ci najlepiej, bo samodzielnie ocenić przy pomocy dostępnego na stronie kalkulatora, kiedy ile są warte Twoje oszczędności. Zamawiasz wówczas kuriera i po wysłaniu oraz faktycznej ocenie otrzymujesz jak najszybciej przelew. Jeśli nie wiesz, gdzie sprzedać złoto, to może być korzystna opcja.

Mennice i skupy stacjonarne

Firmy zajmujące się produkcja bulionówek, ale też biżuterii, czy obracające walorami, z pewnością będą w stanie zaproponować Ci atrakcyjne ceny. Kiedy najlepiej sprzedać złoto? Pamiętaj, że na skupie otrzymasz dokładnie tyle, ile wynosi aktualny kurs. Dlaczego to takie ważne? Gdy kupujesz na przykład złoty łańcuszek, na jego koszt składają się konkretna próba, aktualna wartość kruszcu, ale też podatek VAT oraz marża producenta i sklepu. Dlatego pozbywając się biżuterii, musisz liczyć się z tym, że zrobisz to po tak zwanej „cenie złomu”, często niższej niż ta z dnia zakupu. Biorąc pod uwagę kruszce inwestycyjne, zwykle różnica wynosi tylko tyle, ile wynika z aktualnego kursu w czasie zbycia. Dlatego złoto najlepiej korzystnie kupować właśnie w postaci sztabek lub bulionówek.

Kiedy pozbyć się złota?

Przewaga tego kruszcu na przykład nad nieruchomościami jest taka, że można się go pozbyć w zasadzie od ręki. Sztabki i monety są chętnie przyjmowane w miejscach takich jak skup złota inwestycyjnego, zaś biżuteria do przetopienia lub odsprzedaży – u jubilerów czy w lombardach (te jednak odradza się, ponieważ ich domeną jest znaczące zaniżanie wartości produktów). Kruszce łatwiej jest upłynnić, niż budynki, dlatego traktuje się je nie tyle jako najlepszy sposób na pomnażanie majątku, ile na jego lokowanie w mniej podatnej na giełdowe tąpnięcia formie. Śledź aktualne kursy i reaguj na wysokie piki – kiedy są wysokie, miej w pogotowiu miejsce, gdzie sprzedać złoto inwestycyjne korzystnie, ale też wygodnie i bezpiecznie!

Twój koszyk