Gdzie kupić złoto inwestycyjne?

Pełniąc funkcję stabilnego strażnika wartości pieniądza, złoto od tysięcy lat oferuje możliwości ochrony i pomnażania kapitału. Złoto inwestycyjne w formie sztabek i monet bulionowych zyskało rozpoznawalność na całym świecie, a płynność transakcyjna dla tego typu produktów nie podlega ograniczeniom. Gdzie kupić złoto inwestycyjne z gwarancją autentyczności? A także jak przystąpić do procesu zakupowego, aby końcowy produkt spełniał oczekiwania inwestora?

 

Gdzie kupić złoto inwestycyjne w formie sztabek lub monet?

COMEX to amerykańska giełda towarowa, na której notowane są m.in. kontrakty terminowe na złoto. Wszelkie wykresy inwestycyjne podają cenę złota w oparciu o dane z USA, które jednak nie mają bezpośredniego przełożenia na doświadczenie inwestora indywidualnego, planującego zakup fizycznego złota inwestycyjnego w Polsce. Dla inwestorów indywidualnych to dealerzy złota przyjmują na siebie rolę łącznika między producentem a odbiorcą końcowym. Ich działanie opiera się na tworzeniu bogatego asortymentu wagowego na złoto inwestycyjne, które będzie dostępne dla inwestora w jak najkrótszym terminie. Zastanawiając się, gdzie kupić złoto inwestycyjne, skierujmy naszą analizę w stronę podmiotów o nieposzlakowanej opinii. Opcja natychmiastowej dostawy wzmacnia wiarygodność i zaufanie do dealera. Złoto inwestycyjne w formie sztabek to skuteczny sposób na utrzymanie siły nabywczej pieniądza w czasach kryzysu. Do inwestycji należy podejść z dużą dozą rozsądku i nie traktować najniższej ceny jako jedynego kryterium podczas selekcji produktu.

 

Jak i gdzie kupić złoto inwestycyjne, aby nie paść ofiarą oszustwa?

Portale aukcyjne kuszą atrakcyjnymi cenami nabycia złota, jednak to właśnie w tych miejscach musimy być najbardziej ostrożni. Nabycie produktu, w którym zamiast czystego złota znajdziemy domieszki wolframu, wiąże się z ogromną stratą finansową. Dlatego transakcje bezpośrednie z osobami fizycznymi należy zastąpić procesem zakupowym u wiarygodnego dealera, cieszącego się uznaną renomą i akredytacjami o światowym zasięgu.

Jednym z kluczowych aspektów staje się znalezienie firmy, która oferuje sztabki złota akredytowane przez LBMA. Mennica posiadająca taką akredytację zyskuje natychmiastową wiarygodność w oczach inwestorów z całego świata. MP Gold oferuje ponadto sztabki złota inwestycyjnego wyposażone w CertiPack. Przezroczyste opakowanie z tworzywa sztucznego ma na celu ochronę kruszcu przed uszkodzeniem, jednak za jego podstawowy cel uznaje się zapewnienie powszechnej rozpoznawalności produktu i gwarancję autentyczności. Na certyfikacie widnieją takie informacje jak nazwa producenta, waga sztabki, jej numer seryjny oraz próba złota. Opakowanie CertiPack stabilizuje wartość inwestycyjną sztabki złota, dlatego nie można go w żaden sposób naruszyć. Kombinacja dwóch rodzajów zabezpieczeń – akredytacji LBMA oraz certyfikatu CertiPack stanowi optymalny poziom zabezpieczeń, niewymagający dodatkowych testów.  Popularne chałupnicze metody oceny autentyczności kruszcu nie znajdują tu zastosowania, gdyż nie ma takiej potrzeby. CertiPack jest niezwykle trudny do podrobienia, dlatego pełni funkcję najlepszego gwaranta zakupu czystego złota. Gdzie kupić złoto inwestycyjne? U dostawcy o doskonałej opinii, który posiada sztabki złota w pełnym przekroju wagowym, pochodzące z mennicy wykazanej na liście LBMA i wyposażonych w CertiPack.

Twój koszyk