Gdzie sprzedać złoto inwestycyjne na opłacalnych warunkach?

Złoto inwestycyjne stanowi obecnie jedne z najłatwiejszych do szybkiej sprzedaży aktywów. Szybka sprzedaż nie jest jednak równoznaczna z transakcją opłacalną. Za konkretne złote monety czy sztabki różni nabywcy są w stanie bowiem zaoferować różne kwoty. Gdzie zatem udać się w celu uzyskania korzystnych warunków? O tym poniżej.

 

Gdzie sprzedać złote monety i sztabki, a których miejsc unikać?

Dla osoby stojącej przed decyzją dotyczącego tego, gdzie sprzedać złoto inwestycyjne w zasadzie istnieją dwie opcje. Pierwszą z nich są transakcje prywatne, drugą natomiast te zawierane z przedsiębiorstwami specjalizującymi się w skupie oraz sprzedaży wspomnianego kruszcu.

Do przytoczonej grupy zaliczają się przede wszystkim mennice oraz dystrybutorzy metali szlachetnych. Oprócz tego sprzedaż materiału powinna być możliwa również w niektórych sklepach numizmatycznych, a także w lombardach czy w zakładach jubilerskich. Dwa z tych miejsc wymienione jako ostatnie są jednak co do zasady stanowczo odradzane. Jubiler czy też pracownik kantoru najczęściej nalicza sobie bowiem wysoką marżę, sięgającą niekiedy poziomu nawet kilkudziesięciu procent, co w sposób oczywisty przekłada się na dużą stratę po stronie sprzedającego.

Wiedząc już zatem, gdzie sprzedawać złota inwestycyjnego nie należy, przejdźmy do wskazania punktów godnych zainteresowania w tym zakresie.

 

Gdzie sprzedać sztabkę złota lub monety, aby nie stracić?

Uczciwą wycenę kruszcu proponują przede wszystkim producenci i dystrybutorzy złota inwestycyjnego. Proces zawiązywania z nimi transakcji jest prosty, klarowny, a przy tym również szybki i wygodny. Jego minus stanowi jednak to, że najczęściej sprzedawca zmuszony jest zaakceptować zaproponowaną przez kupującego ofertę, bez możliwości jakiejkolwiek negocjacji ceny. W związku z tym przed ostatecznym sfinalizowaniem transakcji warto porównać warunki skupu w kilku różnych punktach. W przedsięwzięciu tym z kolei może okazać się pomocny internet.

 

Komu i gdzie sprzedać złote monety lub sztabki przez internet?

Profesjonalne, specjalizujące się w handlu złotem firmy zamieszczają na swoich oficjalnych stronach przejrzyste cenniki, z których bezpośrednio wynika, ile są gotowe zapłacić za złoto w określonej formie. Sama transakcja na ogół i tak odbywa się w punkcie stacjonarnym, ale w tym przypadku sprzedawca zna szczegóły oferty jeszcze przed odbyciem potencjalnie nieopłacalnej wizyty.

Zastanawiając się nad tym, gdzie sprzedać sztabkę złota czy wykonane z tego cennego kruszcu monety, można rozważyć także serwisy aukcyjne, jednak z uwagi na dynamicznie zmieniające się kursy oraz obecność ceny minimalnej w ramach publikowanych w internecie aukcji, popularność tego kanału sprzedaży nie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kupujących.

 

Twój koszyk