Gdzie kupić sztabki złota?

Złoto jest powszechnie uznanym sposobem na utrzymanie siły nabywczej oszczędności. Złoto inwestycyjne potrafi także przynosić znaczące zyski kapitałowe, dlatego warto się zainteresować tym rodzajem inwestowania. Gdzie można kupić złoto w sztabkach na polskim rynku? Gdzie kupić sztabki złota rozpoznawalne na całym świecie, mając zarazem gwarancję ich autentyczności? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

 

Gdzie można kupić złoto w sztabkach i jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Podczas zakupu złota inwestycyjnego należy przede wszystkim poddać analizie rzetelność sprzedawcy i jego pozycję na rynku. Oferowane złoto powinno odznaczać się jak największą czystością kruszcu. Podmioty posiadające w swoim asortymencie sztabki złota o próbie 999,9 cechują się największą wiarygodnością. Sprawdzenie czystego złota również będzie wówczas łatwiejsze, ze względu na przewidywalny skład chemiczny produktu. W przeciwieństwie do monet bulionowych, których prawdziwość daje się weryfikować za pomocą wagi oraz jubilerskiej linijki Fischa, sztabki złota wymagają zastosowania metod spektroskopowych. Zastanawiając się, gdzie kupić sztabki złota, weźmy również pod uwagę asortyment dostępnych kategorii wagowych. Dopasowanie złota inwestycyjnego do indywidualnych preferencji stanie się o wiele łatwiejsze, jeśli dealer zapewnia pełny przekrój wyrobów od renomowanych producentów. Posiadanie złota w formie fizycznej stanowi najlepsze zabezpieczenie przed inflacją, chroniąc gromadzone przez lata oszczędności. Wysoka płynność transakcyjna dla sztabek złota czyni z nich doskonałą przystań dla kapitału inwestora, który po upływie kilku lat będzie mógł je z łatwością odsprzedać z zyskiem.

 

Gdzie kupić sztabki złota, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa transakcji i autentyczności produktu?

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą złota inwestycyjnego w formie fizycznej. Pytanie pojawia się jednak, gdzie kupić sztabki złota z gwarancją bezpieczeństwa, anonimowości oraz autentyczności? Podstawowym parametrem dla oceny wiarygodności dostawcy stają się sztabki ze złota akredytowane przez LBMA, a także wyposażone w CertiPack. CertiPack nie tylko chroni sztabkę złota przed uszkodzeniem zewnętrznym, pełni również funkcję podstawowego zabezpieczenia autentyczności. Sztabki złota CertiPack wykazują się znacznie większą płynnością podczas sprzedaży niż taki sam kruszec bez certyfikatu. Inwestorzy z całego świata rozpoznają produkty akredytowane przez Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców i wyposażone w CertiPack.

Gdzie kupić sztabki złota, które łączą w sobie powyższe cechy? Jednym z niewielu takich miejsc w Polsce staje się Mennica Poznańska. Rozmaite gramatury dostępne w sprzedaży dają ogromną elastyczność dla inwestycji, umożliwiając dywersyfikację inwestycji. Sztabki złota inwestycyjnego CertiPack zyskują ogromną popularność, ze względu na większą wartość i uniwersalne, rozpoznawalne na całym świecie parametry. Już samo uzyskanie akredytacji LBMA przez producenta okazuje się potwierdzeniem jego wiarygodności. Kupujmy sztabki złota tam, gdzie CertiPack i LBMA pełnią funkcję filarów działalności firmy. Tylko wówczas zyskamy gwarancję bezpieczeństwa i zadowolenie z inwestycji na długie lata.

Twój koszyk